جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

بهترین دستگاه‌ های کنترل تردد بازار آپدیت 2023

مزایای استفاده از سیستم حضور و غیاب ابری

بهترین دستگاه‌های کنترل تردد

یکی از ابزارهای مورد نیاز برای مدیریت سازمان‌ها، استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد و نظارت بر عملکرد پرسنل است. درواقع می‌توان گفت چنانچه بخواهید از راه دور مواردی مانند قفل‌کردن درب به طور اتوماتیک، روشن و خاموش ‌کردن تهویه هوا یا چراغ‌های روشنایی منزل را کنترل کنید و یا می‌خواهید مشخص کنید که کدام یک از کارمندان شما می‌توانند به یک بخش خاص دسترسی داشته باشند، می‌تواند از سیستم کنترل تردد استفاده کنید.

اما لازم است بدانید دستگاه‌های کنترل تردد انواع متفاوتی داشته و هرکدام از آن‌ها شاخص‌های متفاوتی از امنیت و اطمینان را دارند. در ادامه این مطلب، آنچه را که نیاز است برای انتخاب بهترین دستگاه کنترل تردد بدانید بیان خواهیم کرد. پس تا پایان با ما همراه باشید.

 

بهترین دستگاه‌ های کنترل تردد

دستگاه کنترل تردد چیست؟

دستگاه کنترل تردد سیستمی است که ورود و خروج افراد را به محل کار یا هر جای دیگری مدیریت و کنترل می‌کند. این دستگاه انواع متفاوتی دارد و می‌تواند از طریق کارت، اثر انگشت و … هویت افراد را بررسی کرده و با استفاده از دیگر تجهیزات، ورود و خروج افراد را کنترل کند.

بنابراین، با استفاده از این دستگاه می‌توانید دسترسی افراد مختلف را به خانه یا محل کارتان کنترل کنید. حتی می‌توانید زمان دسترسی افراد را نیز تعیین کنید. به این دستگاه‌ها، دستگاه Access Control هم می‌گویند.

 

انواع دستگاه‌های کنترل تردد

همان‌طور که گفتیم دستگاه کنترل تردد انواع مختلفی دارد و همین موضوع انتخاب را برای کسانی که قصد خرید سیستم کنترل تردد دارند سخت می‌کند. به‌ طور کلی دستگاه‌های کنترل تردد به 4 روش کار می‌کنند: تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز عبور. بهترین و گران‌ترین نوع داین دستگاه‌ها، دستگاهی است که هر 4 روش را پشتیبانی کند.

 

بهترین دستگاه‌ های کنترل تردد

معرفی بهترین دستگاه‌های کنترل تردد

دستگاه‌های متعددی وجود دارند که هر 4 روش را پشتیبانی می‌کنند، اما این دستگاه‌ها بسته به کیفیت و عملکردشان، قیمت‌های متفاوتی دارند. در ادامه چند نمونه از بهترین دستگاه‌ کنترل تردد را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

U Face 302

U Face 302 یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های کنترل تردد به شمار می‌رود که هر 4 روش شناسایی تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز عبور را پشتیبانی می‌کند. این مدل دستگاه به دلیل داشتن صفحه‌نمایش لمسی قیمت بالاتری نسبت به سایر دستگاه‌ها دارد. از دیگر ویژگی‌های جذاب این دستگاه می‌توان به خروجی رله و سخنگوی فارسی آن اشاره کرد.

این دستگاه به‌طورکلی دارای 100,000 ظرفیت ثبت تردد است. به این معنی که شما می‌توانید حداکثر 100 هزار تردد روی دستگاه ثبت کنید. لازم به یادآوری است شما می‌توانید روی این مدل دستگاه 3000 چهره، 4000 اثر انگشت و 10,000 کارت تعریف کنید.

 

MB 2000

این مدل نسبت به UFace 302 قیمت کمتری دار؛ چراکه صفحه‌نمایش آن لمسی نیست. دستگاه حضوروغیاب MB2000 از هر 4 روش شناسایی تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز عبور پشتیبانی می‌کند و به‌این‌ترتیب کارمندان می‌توانند به هر 4 روش تردد خود را ثبت کنند. این دستگاه هم مانند دستگاه قلی دارای خروجی رله و سخنگوی فارسی است و شما می‌توانید دستگاه را به درب محل کار متصل کنید.

 

UF 100

این دستگاه قیمت کمتری دو مقایسه با دو مدل قبلی دارد. UF 100 نیز از هر 4 روش شناسایی تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و رمز عبور پشتیبانی می‌کند و جزو دقیق‌ترین دستگاه‌هاست. اختلاف قیمت این دستگاه با دو دستگاه قبلی به این دلیل است که این دستگاه خروجی رله و صفحه‌نمایش لمسی ندارد. از ویژگی‌های این مدل دستگاه می‌توان به سخنگوی فارسی اشاره کرد.

 

WL 100

این دستگاه با وجود سنسور ضد خش و ضد دشارژ الکترواستاتیکی یکی از بهترین دستگاه کنترل تردد به شمار می‌رود. مدل WL100 برای احراز هویت تنها از اسکن اثر انگشت عمل می‌کند. البته در صورت نیاز امکان اضافه‌کردن ماژول کارت هم بر روی دستگاه وجود دارد.

از مهم‌ترین ویژگی‌های مدل WL100، استفاده از سیستم‌عامل لینوکس است که سطح امنیتی دستگاه را بالا   می‌برد. کوچک بودن، صفحه‌نمایش رنگی و امکان نصب و استفاده راحت از دیگر ویژگی‌های این دستگاه هستند.

 

MB 200 SILVER

اگر به‌عنوان یک کسب‌وکار متوسط به دنبال خرید بهترین دستگاه حضوروغیاب برای مجموعه خود هستید، ما این دستگاه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این دستگاه، امکان ثبت 150 چهره و 1000 اثر انگشت دارد و همچنین امکان تعریف 10 اثر انگشت برای هر کاربر را می‌دهد تا در صورت مشکل کارمندان بتوانند از اثر یکی دیگر از انگشتان خود استفاده کنند.

 

نکات مهم در خرید بهترین دستگاه کنترل تردد

پیش از خریدن بهترین دستگاه کنترل تردد بهتر است مواردی را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم در نظر داشته باشید.

 

درنظرگرفتن مدل‌های دستگاه کنترل تردد و نحوه کنترل دسترسی

زمانی که به دنبال انتخاب بهترین دستگاه کنترل تردد هستید یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، نحوه کنترل رفت‌وآمد پرسنل، مدل دستگاه بسته به تعداد پرسنل و نحوه شناسایی آنها با اثر انگشت، چهره، کارت و دانستن مکانیسم کارکرد دستگاه است.  همان‌طور که پیش‌ازاین گفتیم، دستگاه کنترل تردد انواع مختلفی دارد و دانستن اینکه دقیقاً شما چه نوع ساختاری از کنترل تردد را می‌خواهید بسیار مهم است.

 

درنظرگرفتن نوع سخت‌افزار موردنیاز

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید این است که می‌خواهید از چه نوع سخت‌افزار دسترسی استفاده کنید. اثر انگشتی؟ تشخیص چهره؟ کارتی؟ و… . می‌خواهید از چه نوع قفلی استفاده کنید؟ مغناطیسی یا کنترلی؟ این‌ها مواردی هستند که پیش از انتخاب و خرید باید مشخص کرده باشید.

این سخت‌افزارها مواردی هستند که اجازه ورود و خروج را به افراد می‌دهند و می‌توانند سطح امنیت سازمان شما را تحت تأثیر قرار دهند.

 

در نظر گرفتن سطح امنیتی

انتخاب سطح امنیتی دستگاه کنترل تردد بستگی به نیاز شما دارد. به عنوان مثال قطعاً یک ساختمان اداری بزرگ نیازهای کنترل دسترسی متفاوتی نسبت به یک سیستم کنترل تردد اتوماتیک در مکان‌های عمومی دارد. درواقع شما باید برای تعیین سطح امنیت موردنیازتان عوامل زیادی را در نظر بگیرید. عواملی مثل محل کسب‌وکار، سطح جرم و جنایت در منطقه و ساعات کاری.

 

درنظرگرفتن تاریخچه و قابلیت اطمینان شرکت تولیدکننده

چنانچه می‌خواهید بهترین سیستم کنترل تردد را برای مجموعه خود نصب کنید، می‌بایست قبل از خرید  اطلاعات شرکت تولیدکننده و چگونگی پشتیبانی و نصب دستگاه‌ها را به‌دقت بررسی کنید. بعد از تحقیق در مورد شرکت مورد نظر متوجه شوید که شرکت مذکور فعالیت خود را از چه زمانی آغاز کرده و از چه سالی محصول مدنظر شما را تولید، عرضه و یا توسعه داده است؛ بنابراین با به دست آوردن اطلاعاتی کافی در مورد شرکت فروشنده شما می‌توانید قبل از خرید به ارزیابی دست پیدا کنید تا متوجه شوید که خرید از آن شرکت برای شما مناسب هست یا نه.

 

درنظر گرفتن سیستم عامل و قابلیت اتصال و سازگاری با سایر سیستم‌ها

نکته مهم دیگر هنگام انتخاب دستگاه کنترل تردد این است که قبل از نصب و پیاده سازی در محل، اطلاعاتی در مورد سازگاری و تجهیزات اتصالی مورد نیاز دستگاه با سایر سخت افزارها به دست آوردید. برخی از دستگاه‌های کنترل تردد ممکن است با هر سیستم عاملی سازگار نباشند و برخی دیگر نیز از اتصال مبتنی بر وب و شبکه بهره می‌برند.

جمع ‌بندی

حالا که با انواع بهترین دستگاه کنترل تردد آشنا شدید و نکات قبل از خرید را دانستید می‌توانید با مشورت یک کارشناس خبره اقدام به خرید و نصب دستگاه کنترل تردد کنید. اگر در این زمینه سؤالی داشتید کارشناسان ما پاسخگوی شما خواهند بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *