جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سامانه کنترل تردد پارکینگ عمومی

سامانه کنترل تردد مدیریت پارکینگ عمومی فراگارد جهت مدیریت پارکینگ و کنترل تردد(کنترل دسترسی) و اتوماسیون ورود و خروج پارکینگ عمومی که نیاز به محاسبه و دریافت وجه از استفاده کنندگان می باشد استفاده می شود. نرم افزار مدیریت پارکینگ هوشمند فراگارد امکان ثبت تصاویر خودرو های تردد کننده و ثبت پلاک آنها را نیز فراهم می آورد.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار پارکینگ، نرم افزار پارکینگ عمومی فراگارد

تجهیزات لازم برای کنترل تردد پارکینگ عمومی

سامانه کنترل پارکینگ عمومی (اتوماسیون پارکینگ عمومی) و مدیریت پارکینگ عمومی شامل حداقل تجهیزات زیر است:
 •  یک دستگاه کامپیوتر دارای پورت سریال یا usb
 •  حداقل یک دستگاه کارتخوان rfid سریال یا usb
 •  نرم افزار کنترل تردد و مدیریت پارکینگ هوشمند فراگارد
کنترل تردد فراگارد
با اضافه کردن تجهیزات زیر امکانات بیشتری از سامانه کنترل تردد (کنترل دسترسی) و مدیریت پارکینگ هوشمند قابل دریافت است:
 • دوربین برای ثبت تصویر حین ورود
 • دوربین برای ثبت تصویر حین خروج و مقایسه آن با تصویر ورود
 • پلاک خوان فراگارد برای ثبت اتوماتیک شماره پلاک خودروهای تردد کننده
 • یک دستگاه کارتخوان اضافی جهت تفکیک ثبت ورود و خروج

مکانیزم عملکرد سامانه کنترل تردد پارکینگ

در ساده ترین حالت، در سامانه کنترل پارکینگ هوشمند فراگارد هنگام ورود با نزدیک کردن یک کارت RFID به کارتخوان RFID توسط اپراتور، شماره کارت به همراه زمان ورود و تصویر دریافتی خودرو از طریق دوربین در نرم افزار مدیریت پارکینگ هوشمند ثبت می گردد. سپس کارت RFID به دارنده خودرو تحویل می گردد.

تعریف دوربین ها در موقعیت های مختلف

همچنین امکان ثبت شماره پلاک از طریق صفحه کلید کامپیوتر و یا در صورت استفاده از پلاک خوان ثبت پلاک بطور اتوماتیک نیز میسر است.
هنگام خروج نیز تنها با نزدیک کردن کارت RFID به کارتخوان RFID تصویر ثبت شده به همراه سایر اطلاعات روی صفحه نمایش ظاهر می گردد. همچنین مبلغ قابل پرداخت محاسبه شده و پس از دریافت این مبلغ توسط اپراتور به خودرو اجازه خروج داده می شود. زمان خروج و مبلغ پرداختی نیز در نرم افزار مدیریت پارکینگ هوشمند فراگارد  ثبت می گردد. 

ثبت ورود بدون حضور اپراتور

در سامانه کنترل پارکینگ فراگارد، امکان ثبت تردد ها به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به نیروی انسانی فراهم می گردد. از مزیت های ثبت تردد ها به صورت اتوماتیک می توان به کاهش نیروی انسانی مورد نیاز و در نتیجه کاهش هزینه ها، افزایش دقت و سرعت، کاهش اصطکاک بین افراد اشاره کرد. این امکان با استفاده از تجهیزات سخت افزاری زیر که توسط نرم افزار فراگارد پشتیبانی می شود میسر است.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، ثبت ورود بدون حضور اپراتور، نرم افزار پارکینگ

1-با استفاده از دستگاه توزیع کننده کارت:

با فشردن یک کلید تصویر خودرو ثبت شده و کارت از دستگاه بیرون می آید و توسط راننده برداشته می شود. هنگام خروج، اطلاعات ورود با استفاده از کارت داده شده به راننده قابل بازیافت است.

2- با استفاده از استند پرینت قبض ورود:

با فشردن کلید مشخص شده بر روی استند های تعبیه شده، قبض ورود با تاریخ و ساعت )و شماره پلاک در صورت وجود پلاک خوان) در بدو ورود خودرو چاپ می شود. هنگام خروج، اطلاعات ورود با استفاده از قبض داده شده به راننده قابل بازیافت است.

3- با استفاده از پلاک خوان

تصویر پلاک خودرو و شماره پلاک در هنگام ورود توسط سیستم پلاک خوان ثبت می شود. هنگام خروج، پلاک خوان، اطلاعات ورود را با استفاده از شماره پلاک ثبت شده در سیستم بازیافت می کند.

راحتی استفاده با رابط کاربر پسند

در سامانه کنترل تردد پارکینگ فراگارد، تجهیزات سخت افزاری به سادگی قابل نصب بوده و مهمترین ویژگی آن داشتن رابط کاربری آسان نرم افزاری است که به راحتی می توانید شماره کارت افراد، پلاک و یا مدل خودرو ها را اضافه یا حذف کرده و یا دسترسی و تنظیمات آنها را تغییر دهید همچنین این امکان برای شما فراهم است که تردد ها را مشاهده کرده و گزارش بگیرید.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، راحتی استفاده در نرم افزار فراگارد، نرم افزار پارکینگ

ایجاد تعرفه های مختلف بر مبنای زمان و یا دفعات استفاده برای ترددکنندگان دائم یا موقت

در سامانه کنترل تردد پارکینگ فراگارد شما قادر هستید تعرفه مورد نظر خود را به گونه ای تعریف کنید که خودرو برای هر بار حضور در پارکینگ بر حسب مدت زمان سپری شده مبلغی را پرداخت نماید. همچنین در صورت حائز اهمیت نبودن تعداد دفعات حضور در پارکینگ می توانید، تعرفه های خود را بر حسب مدت زمان های هفتگی یا ماهانه تعریف کرده و مبلغی کلی را دریافت نمایید.

در مواردی که نیاز به تعریف تعرفه برای تردد خاصی باشد، میتوان با انتخاب تعرفه مربوطه تعریف شده، توسط اپراتور، تعرفه مورد نظر را برای خودرو اعمال کرد.

ایجاد تعرفه های مختلف
نرم افزار پارکینگ، نرم افزار کنترل تردد خودرو، ثبت تردد ها و گزارش مالی در نرم افزار کنترل تردد، نرم افزار کنترل پارکینگ، تعرفه پارکینگ های عمومی

تعریف کارت اعتباری با شارژ ریالی

استفاده از کارت های اعتباری با شارژ ریالی در مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد که کاربری تردد های متعدد داشته و پرداخت در هر نوبت تردد نیاز نباشد. در این صورت کاربر یک بار کارت خود را شارژ کرده و در هر بار تردد بر اساس تعرفه از شارژ کارت کسر می گردد و در صورت اتمام شارژ کارت، یک پاپ آپ برای اپراتور جهت شارژ مجدد کارت کاربر بالا می آید و کاربر می تواند کارت خود را مجدد شارژ نماید.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، تعریف کارت اعتباری با شارژ ریالی، نرم افزار پارکینگ

تعریف کارت اعتباری با شارژ زمانی

کارت های اعتباری با شارژ زمانی، امکان استفاده از پارکینگ را در زمان های مشخص شده در هنگام تعریف کارت فراهم می کنند. به طور مثال برای استفاده کاربر از پارکینگ به مدت چند روزه، هفتگی، ماهانه و… در این صورت تعداد دفعات ورود به پارکینگ و مدت زمان سپری شده محاسبه نمی شود و اهمیتی ندارد و می توان تا دفعات نامحدودی در پارکینگ تردد داشت.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، تعریف کارت اعتباری با شارژ زمانی، نرم افزار پارکینگ

تعریف ترددکنندگان با حق استفاده رایگان

در برخی از پارکینگ ها نیاز به تعریف شناسه هایی با تعرفه رایگان در کنار سایر تعرفه های مربوط به پارکینگ مورد نظر، وجود دارد که برای آن کارت هایی با تعرفه رایگان در نظر گرفته می شود.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار کنترل تردد فراگارد، تردد کنندگان با حق استفاده رایگان، نرم افزار پارکینگ

امکان مقایسه و چک کردن تصویر ورود به هنگام خروج

در صورت تجهیز سیستم به دوربین، فراگارد این امکان را به اپراتور می دهد که در هنگام خروج خودرو، تصویر اخذ شده در هنگام ورود خودرو را نمایش دهد و بدین ترتیب اپراتور می تواند تردد را با تصویر کنترل کند.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار کنترل تردد فراگارد، امکان مقایسه و چک کردن تصویر ورود به هنگام خروج، نرم افزار پارکینگ

نمایش اطلاعات هزینه پارکینگ و ظرفیت روی مانیتور و روی تابلو نمایشگر

می توان سیستم کنترل تردد پارکینگ فراگارد را به مانیتور و تابلوی نمایشگر مجهز نمود که می توان از آن برای نمایش ظرفیت پارکینگ و فضای خالی آن و یا اعلام هزینه پارکینگ و یا خوش آمد گویی و غیره استفاده نمود.

نرم افزار کنترل تردد فراگارد، نمایش اطلاعات بر روی نمایشگر

توسعه پذیری و افزودن قابلیت ها به تدریج و بر اساس نیازهای آتی مثلاً افزودن پلاک خوان

از ویژگی های دیگر سیستم کنترل تردد پارکینگ فراگارد، قابلیت افزودن سامانه های کنترلی دیگر مثلاً پلاک خوان در توسعه های بعدی است به طوری که جهت راه اندازی ارزانتر سیستم می توان راه اندازی آنرا با دوربین ثبت تصویر شروع کرد و سپس قابلیت پلاک خوانی را به آن اضافه نمود.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار کنترل تردد فراگارد، توسعه پذیری نرم افزار فراگارد، نرم افزار پارکینگ

اعمال محدودیت تردد بر اساس ظرفیت پارکینگ و یا سهمیه استفاده کنندگان

در سامانه کنترل پارکینگ فراگارد می توان ظرفیت پارکینگ را در سامانه تعریف نمود و سامانه در صورت پر بودن پارکینگ اجازه ورود خودروهای بیشتر را بطور اتوماتیک نخواهد داد.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار کنترل تردد فراگارد، امکان اعمال محدودیت در ظرفیت پارکینگ، نرم افزار پارکینگ

همچنین می توان استفاده از فضای پارکینگ را سهمیه بندی نمود. بطوریکه مثلاً اگر پارکینگ در اجاره چند شرکت است و هر شرکت تعداد پارکینگ های مشخصی دارد، می توان سهمیه هر شرکت را در سامانه تعریف نمود و اگر پارکینگ های یک شرکت پر شود سامانه به طور خودکار اجازه ورود خودروهای بیشتر از آن شرکت را نخواهد داد. 

ارتباط با پوز بانکی

نرم افزار پارکینگ فراگارد قابلیت اتصال به دستگاه پوز بانکی جهت پرداخت هزینه پارکینگ را دارد.

نرم افزار پارکینگ، نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار کنترل تردد فراگارد، ارتباط با پوز بانکی نرم افزار کنترل تردد فراگارد

ثبت تردد ها و گزارش مالی

امکان ثبت و ذخیره تردد ها به همراه تصاویر تردد و امکان دریافت گزارش از آنها مهمترین ویژگی سامانه کنترل پارکینگ فراگارد می باشد. قابلیت گزارشگیری از تردد ها و محاسبه دریافتی هر بازه زمانی توسط اپراتورهای مختلف و بر اساس فیلتر های متنوع در نرم افزار فراگارد امکان پذیر است. به صورت پیش فرض گزینه ها و فیلتر هایی جهت گزارش گیری های متنوع و در بازه های زمانی دلخواه وجود دارد که برخی عناوین آنها شامل موارد زیر است:

نرم افزار پارکینگ، نرم افزار کنترل تردد خودرو، ثبت تردد ها و گزارش مالی در نرم افزار کنترل تردد، نرم افزار کنترل پارکینگ، تعرفه پارکینگ های عمومی

1.      تهیه گزارش متنی از تردد ها

2.      تهیه گزارش تصویری ترددها

3.      تهیه گزارش خلاصه ای از هزینه های تردد به تفکیک اپراتورها

4.      تهیه گزارش پرداخت های تردد ها

5.      تهیه گزارش از خودروهای داخل یا خارج پارکینگ

6.      تهیه گزارش از حساب مالی کاربران 

پرینت فیش ورود و یا فیش هزینه

سامانه کنترل پارکینگ فراگارد امکان چاپ  فیش (فیش ورود و یا فیش هزینه با جزئیاتی مانند: ساعت ورود و خروج، هزینه محاسبه شده و …) جهت اطلاع رسانی به تردد کننده و یا به عنوان رسید دریافت مبلغ را فراهم می کند.

نرم افزار پارکینگ، نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار کنترل تردد فراگارد، پرینت فیش ورودی پارکینگ

امکان تعریف تاریخ شروع و پایان اعتبار برای ترددکنندگان

امکان تعریف محدودیت زمانی استفاده از پارکینگ برای ترددکنندگان بر اساس تاریخ و ساعت وجود دارد، به طوری که در صورت پایان یافتن این مدت زمان، تردد غیر مجاز می شود. از این قابلیت می توان برای شارژ زمانی کارت تردد کنندگان در پارکینگ عمومی استفاده نمود.

نرم افزار کنترل تردد فراگارد، امکان تعریف تاریخ شروع و پایان، نرم افزار پارکینگ، نرم افزار کنترل تردد خودرو

مانیتورینگ و کنترل آنلاین تردد ها

در سامانه کنترل تردد فراگارد می توان تردد ها را بصورت آنلاین و با تصویر (در صورت وجود دوربین) از محل های مختلف (با نصب نسخه کلاینت روی کامپیوتر های مختلف)، مشاهده و نظارت نمود.

مانیتورینگ و کنترل آنلاین تردد ها، نرم افزار فراگارد

نرم افزار کنترل پارکینگ فراگارد قابلیت تعریف سریع کارت های RFID توسط ریدر رو میزی در پارکینگ های عمومی و خصوصی برای تمامی افراد و حتی مهمانان مجموعه را  امکان پذیر می سازد.

ایجاد پاپ آپ برای شرایط خاص

از ویژگی های کاربردی نرم افزار، امکان تعریف پاپ آپ هایی است که می توان از آن ها در شرایط خاص استفاده کرد. به طور مثال در صورتی که مالک یک خودرو بدهی دارد، یک پاپ آپ برای اپراتور نمایش داده می شود که اپراتور به صورت دستی می تواند اجازه عبور صادر نماید یا در صورت لزوم از تردد خودرو جلوگیری کند. همچنین با این قابلیت می توان در صورت پر شدن ظرفیت پارکینگ، هنگام ورود خودرو های بیشتر، پاپ آپ مربوط به پر شدن ظرفیت را به اپراتور نمایش داد.

ایجاد پاپ آپ در شرایط خاص در نرم افزار فراگارد

دسته بندی کاربران به گروه های مختلف

در نرم افزار پارکینگ فراگارد، امکان گروه بندی کاربران بر اساس دسته بندی های مختلف وجود داشته و می توان از این دسته بندی ها برای فیلتر کردن گزارش ها استفاده نمود. به صورت پیش فرض دپارتمان ها و گروه های کاربران به صورت مجزا تعریف شده اند و هر کدام دارای زیرگروه هایی می باشند. همچنین شما می توانید دسته های جدیدی را جهت گزارش گیری های متنوع تر تعریف نمایید.

نرم افزار پارکینگ، دسته بندی کاربران به گروه های مختلف، نرم افزار کنترل تردد خودرو

دسته بندی خودرو ها بر اساس نوع خودرو یا نوع پلاک

در نرم افزار کنترل پارکینگ فراگارد امکان گروه بندی خودرو ها نیز وجود دارد، به طوری که گروه بندی های انواع خودرو و همچنین انواع پلاک در نرم افزار به صورت پیش فرض تعریف شده است به طور مثال گروه هایی که برای دسته انواع خودرو تعریف شده است شامل: سواری، وانت، کامیون، تریلی، مینی بوس می باشد و گروه های مربوط به انواع پلاک شامل: شخصی، عمومی، پلیس، نیروی انتظامی، منطقه آزاد و تاکسی است. علاوه بر موارد ذکر شده، شما قادر خواهید بود جهت سهولت در گزارشگیری گروه های دیگری نیز تعریف کنید و یا گروههای موجود را تغییر دهید.

دسته بندی خودرو ها بر اساس نوع پلاک، نرم افزار پارکینگ فراگارد

تعریف اپراتورهای مختلف برای نرم افزار و اخذ گزارشات مالی به تفکیک آنها

یک سیستم امنیتی نیاز به سطوح مختلف دسترسی دارد. به طوری که  همه افراد، امکان دسترسی به کلیه تنظیمات، یا تعریف و حذف افراد را نداشته باشند. باتوجه به این موارد می توانیم اپراتورها (استفاده کننده گان نرم افزار) را تعریف نموده و به هر یک دسترسی های  مختلفی دهیم. 

نرم افزار کنترل تردد خودرو، تعریف اپراتور های مختلف جهت اخذ گزارشات مالی، نرم افزار کنترل تردد خودرو

در نرم افزار فراگارد به صورت پیش فرض سطوح دسترسی شامل: دسترسی کامل به تمامی تنظیمات نرم افزار، تنها مشاهده گر، و بدون هیچ گونه دسترسی (عدم نمایش منوی مربوطه) تعریف شده است. از همین جهت در نرم افزار پارکینگ فراگارد امکان تعریف سطوح مختلف دسترسی مانند: ادمین، مدیر، نگهبان وجود دارد که برای هر سطح میتوانیم اختیارات دسترسی، کنترلی و نظارتی مختلف را تعریف کنیم به طوریکه ادمین دارای دسترسی کامل به تمامی تنظیمات و سطوح دسترسی می باشد و مدیر، دسترسی به بخشی از تنظیمات مثلاً حذف و اضافه کردن کاربران و گزارشگیری را داشته باشد و نگهبان، کمترین دسترسی را دارا بوده و تنها قابلیت مشاهده تردد ها را داشته باشد. همچنین برای دسته بندی دقیق تر و نظارت بهینه تر گروه های اپراتوری نیز تعریف شده است که می توان یگ گروه اپراتوری را به یک ریدر اختصاص داد و بدین ترتیب فقط اپراتورهای آن گروه، امکان کنترل وقایع ناشی از آن ریدر را خواهند داشت.

قابلیت پشتیبانی از دوربین و ماژول های ورود و خروج و تعریف انواع محرک ها

با اضافه کردن دوربین، ماجول های IO، تابلوهای نمایشگر، ماجول اس ام اس، ماجول ویگند و … به سیستم، می توان قابلیت های سیستم را ارتقا داد و امکانات ویژه ای از سامانه گرفت. مثلاً می توان سامانه را به گونه پیکربندی نمود که :

قابلیت پشتیبانی از دوربین و ماژول های ورود و خروج و تعریف انواع محرک ها، نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار فراگارد
   • با ورود یک کاربر غیر مجاز یک آلارم صوتی را به صدا درآورد.
   • با پر شدن پارکینگ چراغ قرمز در ورودی پارکینگ روشن شود و با خالی شدن پارکینگ چراغ سبز روشن شود.
   • اگر خودرویی بیش از حد مجاز تردد کند یک پاپ آپ برای اپراتور بالا بیاید.
   • اگر شخص خاصی تردد کند یک پیامک به شماره مورد نظر ارسال شود.
   • پلاکی تردد کند شماره پلاک از طریق ماجول ویگند به سیستم کنترل تردد دیگری ارسال شود
   • و بسیاری موارد دیگر

نرم افزار مولتی کلاینت و مولتی سرور

نرم افزار پارکینگ فراگارد یک نرم افزار مولتی کلاینت و مولتی سرور است. مولتی سرور به این معنا که می توانید در صورت داشتن تعداد زیادی تجهیزات سخت افزاری که پردازش اطلاعات آنها توسط یک سرور به خاطر محدودیت قدرت پردازش سرور و یا موقعیت فیزیکی سخت افزارها، مقدور نمی باشد را توسط چند سرور در موقعیت های فیزیکی مختلف پردازش نمود. مولتی کلاینت به این معنا که از کامپیوترهای مختلف در موقعیت های مکانی مختلف می توان سیستم را پیکر بندی، کنترل، نظارت و گزارش گیری نمود.

نرم افزار مولتی کلاینت و مولتی سرور فراگارد

نتیجه

نیاز شما در پروژه کنترل تردد پارکینگ عمومی چیست؟ با سامانه کنترل پارکینگ فراگارد دیگر نگران محدودیت های تکنولوژی کنترل دسترسی و هوشمند سازی پارکینگ خود نباشید.

سامانه کنترل تردد پارکینگ فراگارد یک سامانه جامع کنترل تردد است که می تواند برای کاربری های مختلف پارکینگ مورد استفاده قرار بگیرد و به دلیل انعطاف بالا و امکانات فوق العاده آن به راحتی می تواند به سایر دستگاه ها متصل شود و انواع تنظیمات و قوانین تردد و دسترسی برای گروه های مختلف را  پیاده و اجرا کند. به همین سبب قادر خواهید بود از سیستم کنترل تردد پارکینگ خود بیشترین استفاده و بهره برداری را داشته باشید. همچنین نرم افزار جامع فراگارد با داشتن ویژگی های فوق العاده ی مدیریتی، دریافت گزارش و تنظیمات حرفه ای و همچنین رابط کاربری جامع و آسان، شما را در کنترل و نظارت این سامانه گسترده یاری می کند و همه ی این سخت افزار ها و تردد ها را می توانید به صورت یک جا از طریق یک سرور اصلی مدیریت نمایید.

جهت تهیه نرم افزار کنترل تردد فراگارد و دریافت مشاوره با کارشناسان شرکت فرافن سامانه آسیا تماس بگیرید.

شرکت فرافن سامانه آسیا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید