جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

سامانه کنترل تردد پارکینگ RFID فراگارد برای مجتمع های مسکونی

جهت مشاهده ویدئو های بیشتر از فرافن سامانه آسیا کلیک کنید.

از گذشته تا به حال امنیت ساختمان، تردد افراد، حقوق مشاع و همسایگی در پارکینگ ها یک معضل اساسی در مجتمع ها و آپارتمان های مسکونی بوده است. اما امروزه در ساختمان های به روز دنیا، با آمدن سیستم کنترل تردد یا کنترل دسترسی این فرآیند ها بدون نیاز به دخالت و نظارت دائمی افراد به صورت اتوماتیک و با دقت بسیار بالا و سرعت چند برابر انجام می شوند.

با استفاده از سیستم های کنترل تردد پارکینگ می توان به این موارد نظم بسیاری بخشید و با ساختار و ماهیت اتوماتیک، بسیاری از مشکلات را بر طرف کرده و آسایش و راحتی و نظم را به پارکینگ ساختمان ها و مجتمع های مسکونی بازگرداند. 

سیستم کنترل تردد و مدیریت پارکینگ هوشمند با استفاده از ریدر های برد بلند RFID

عملکرد سامانه کنترل تردد خودرو و مدیریت پارکینگ بدین صورت است که بر روی هر خودرو تگ مخصوصی چسبانده میشود و در صورت قرار گرفتن خودرو مقابل ریدر های برد بلند، این تگ ها شناسایی شده و سپس خودرو اجازه ورود می بابد. این سیستم از دو عدد آنتن برد بلند (ریدر برد بلند) یکی برای خروج و یکی برای ورود، همچنین یک اکسس کنترل جهت مدیریت تگ ها و صدور مجوز باز شدن درب یا راهبند تشکیل شده است که میتواند به طور مستقل و بدون نیاز به کامپیوتر نیز کار کند. همچنین این سیستم میتواند توسط نرم افزار فراگارد از طریق کامپیوتر کنترل و مدیریت شود. 

در سیستم پارکینگ مبتنی بر ریدرهای RFID (ریدرهای برد بلند) از تگ های پسیو (بدون باتری) مادام العمر برای شناسایی استفاده می شود که مزایای زیر را در بر دارد: 

تگ های بدون باتری برای کنترل تردد خودرو
 • قیمت بسیار ناچیز نسبت به ریموت کنترل
 • دارای کد یونیک با امنیت بالا
 • خرد شونده و غیر قابل جدا شدن و جابجایی (در صورت جدا شدن تگ از کار می افتد)
 • عدم نیاز به تعویض باتری و کاهش هزینه های نگهداری
 • حذف خرابی های ناشی از زمین خوردن یا خرابی باتری و یا گم شدن ریموت کنترل
 • الصاق تگ بصورت برچسب به خودرو و عدم امکان استفاده غیر مجاز از آن
 • امکان استفاده از کارتهای چند منظوره (کارت حضور و غیاب + کارت پارکینگ)
 • مقاوم در برابر آب و گرد و غبار با استاندارد IP65
 • امکان خواندن کارت ها و تگ های پسیو (بدون باتری) از فاصله 5 تا 8 متر
 • قابلیت تنظیم فاصله خواندن تگ از طریق نرم افزار
 • امکان ارتباط با هر کنترلر تردد با خروجی Wiegand
 • دارای پورت های ارتباطی شبکه، RS485، RS232
 • مطابق با استانداردهای ISO18000B و ISO18000C
 •  
 • دارای صفحه نمایشگر و صفحه کلید جهت سهولت تعریف تگ ها و کارت ها
 • دارای دو ورودی Wiegand جهت اتصال همزمان دو ریدر ورود و خروج
 • دارای خروجی رله برای فرمان باز شدن درب یا راهبند
 • دارای پورت اترنت با پروتکل ارتباطی TCP/IP برای ارتباط با نرم افزار
 • دارای پورت RS232/485و USB
 • قابلیت ثبت رکوردهای تردد
 • قابلیت تعریف تگ ها و کارتها با زمانبندی
 • قابلیت تعریف کارت ها به صورت بلوکی (دسته ای)
 • قابلیت ذخیره کارت ها و تگ ها با شناسه
 • قابلیت کار به تنهایی بصورت مستقل و یا در ارتباط با نرم افزار 
 •  

دستگاه کنترل تردد (دستگاه نترل دسترسی) PP-3702

دستگاه کنترل تردد (دستگاه کنترل دسترسی) و حضور غیاب FG-16

رابط کاربری آسان

مهمترین بخش هر سامانه نرم افزار آن است. سامانه کنترل تردد پارکینگ اختصاصی برای مدیریت و نظارت و کنترل از نرم افزار فراگارد بهره می برد. این نرم افزار دارای رابط کاربری آسان است که با وسواس زیاد فراهم شده است به طوری که  اپراتور می تواند به راحتی افراد یا خودروهای جدید را با شماره کارت یا شماره پلاک اضافه (ارائه دسترسی به ساکنین جدید) یا حذف کرده (مسدود کردن دسترسی ساکنین قبلی) و یا دسترسی آنها را تغییر دهد، تنظیمات را انجام داده، ترددها را مشاهده و نهایتاً به سادگی گزارش های مورد نظر را استخراج کند.

نرم افزار کنترل تردد فراگارد، رابط کاربری آسان

سیستم کنترل تردد فراگارد، قابلیت اتصال به دوربین تحت شبکه و پلاک خوانی را دارا می باشد که می تواند توسط این سامانه تردد ها را بر اساس پلاک کنترل و ثبت نماید. در کنترل تردد مجتمع های مسکونی پلاک خوانی به عنوان یک قابلیت افزوده پیشنهاد می شود بطوریکه ساکنین مجتمع با استفاده از سیستم RFID تردد نمایند و پلاک خوانی برای کنترل و ثبت خودرو های مهمان و گذری استفاده شود.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، استفاده از دوربین برای پلاک خوانی در نرم افزار کنترل تردد فراگارد، نرم افزار فراگارد

امکان تعریف تاریخ شروع و پایان اعتبار برای ترددکنندگان

در نرم افزار سامانه کنترل پارکینگ فراگارد می توان برای خودروها و یا افراد تعریف شده در سیستم تاریخ شروع و پایان اعتبار مشخص نمود و تردد آنها را به یک بازه زمانی یا تاریخی محدود نمود. این ویژگی برای مجتمع های مسکونی برای واحد هایی که مستاجر هستند و یا در سازمان ها برای تردد کنندگان پیمانکار یا قراردادی، کاربرد زیادی دارد.

 

نرم افزار کنترل تردد فراگارد، امکان تعریف تاریخ شروع و پایان، نرم افزار پارکینگ، نرم افزار کنترل تردد خودرو

اعمال محدودیت تردد بر اساس ظرفیت پارکینگ و یا سهمیه استفاده کنندگان

در سامانه کنترل تردد فراگارد می توان ظرفیت پارکینگ را تعریف نمود و سامانه در صورت پر بودن پارکینگ اجازه ورود خودروهای بیشتر را بطور اتوماتیک نخواهد داد.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار پارکینگ، اعمال محدودیت بر اساس ظرفیت پارکینگ یا سهمیه

همچنین می توان استفاده از فضای پارکینگ را سهمیه بندی نمود. مثلاً در یک مجتمع مسکونی، هر واحد مجتمع، تعداد پارکینگ های مشخصی دارد، می توان سهمیه هر واحد را در سامانه تعریف نمود و اگر پارکینگ های یک واحد پر شود، سامانه به طور خودکار اجازه ورود خودروهای بیشتر آن واحد را نخواهد داد. مثلاً اگر یک واحد دارای 3 خودرو بوده و 2 جای پارکینگ داشته باشد، با ورود 2 خودرو آن واحد به پارکینگ، دسترسی خودرو سوم به پارکینگ بطور اتوماتیک بسته خواهد شد.

باز کردن درب ها از طریق نرم افزار

باز کردن درب در نرم افزار پارکینگ فراگارد، توسط اپراتور حاضر در پشت مانیتور قابل انجام است. این نوع تردد ها که از طریق باز کردن درب توسط اپراتور صورت می گیرد، به جهت ثبت شدن آن، کاملاً قابل پیگیری بعدی است. قابل ذکر است در سیستم های مجهز به دوربین، بلافاصله پس از باز شدن درب توسط اپراتور، تصویر ورودی نیز ثبت می شود که برای پیگیری های بعدی بسیار مفید است. 

تگ TID، نرم افزار فراگارد، بازکردن درب از طریق نرم افزار کنترل تردد فراگارد

استفاده از TID تگ جهت امنیت بالا

استفاده از TID تگ های UHF، به دلیل داشتن شناسه ثابت و غیر قابل کپی سازی از جهت امنیتی بسیار با اهمیت است. فراگارد این امکان را با پشتیبانی از شناسه های 64 بیتی به خوبی فراهم می آورد.

استفاده از TID تگ جهت امنیت بالا

اخذ گزارشات متنوع از تردد ها مطابق نیاز مدیریت با تصویر یا بدون تصویر

امکان ثبت و ذخیره تردد ها به همراه تصاویر تردد و امکان دریافت گزارش از آنها مهمترین ویژگی نرم افزار کنترل تردد فراگارد می باشد. در نرم افزار فراگارد امکان گزارشگیری از تردد با تصویر یا بدون تصویر تردد، در بازه های زمانی دلخواه و با فیلترهای مورد نظر، ابزار بسیار قوی در اختیار مدیریت مجموعه قرار می دهد.

نرم افزار پارکینگ، نرم افزار فراگارد، اخذ گزارشات متنوع در نرم افزار کنترل تردد فراگارد

غیر فعال سازی موقت

در نرم افزار سامانه فراگارد با یک کلیک می توان دسترسی یک فرد یا خودرو را به طور موقت مسدود نمود. در بسیاری از مجتمع ها از این ویژگی برای اخذ شارژ از ساکنینی که در پرداخت شارژ خود تعلل می کنند استفاده می شود.

نرم افزار کنترل تردد خودرو، نرم افزار پارکینگ، غیرفعال سازی موقت نرم افزار کنترل تردد فراگارد

مانیتورینگ و کنترل آنلاین تردد ها

در سامانه کنترل تردد فراگارد می توان تردد ها را بصورت آنلاین و با تصویر نظارت نمود. این قابلیت به مدیریت مجتمع در تأمین امنیت آن، کمک بسزایی می کند. 

مانیتورینگ و کنترل آنلاین تردد ها، نرم افزار فراگارد

ایجاد پاپ آپ برای شرایط خاص

از ویژگی های کاربردی نرم افزار، امکان تعریف پاپ آپ هایی است که می توان از آن ها در شرایط خاص استفاده کرد. به طور مثال در صورتی که مالک یک خودرو بدهی دارد، یک پاپ آپ برای اپراتور نمایش داده می شود که اپراتور به صورت دستی می تواند اجازه عبور صادر نماید یا در صورت لزوم از تردد خودرو جلوگیری کند. این ویژگی نیز به اخذ شارژ در مجتمع های مسکونی کمک می کند.

ایجاد پاپ آپ در شرایط خاص در نرم افزار فراگارد

همچنین با این قابلیت می توان در صورت پر شدن ظرفیت پارکینگ، هنگام ورود خودرو های بیشتر، پاپ آپ مربوط به پر شدن ظرفیت را به اپراتور نمایش داد.

اختصاص شماره کارت به کاربران یا خودرو ها با استفاده از ریدر رومیزی

نرم افزار کنترل پارکینگ فراگارد قابلیت تعریف سریع کارت های RFID توسط ریدر رو میزی در پارکینگ های عمومی و خصوصی برای تمامی افراد و حتی مهمانان مجموعه را  امکان پذیر می سازد.

اختصاص شماره کارت به کاربران یا خودرو ها با استفاده از ریدر رومیزی

برای اطلاعات بیشتر از قابلیت های سامانه بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

نتیجه:

نیاز شما در پروژه کنترل تردد پارکینگ RFID چیست؟ با سامانه کنترل تردد پارکینگ فراگارد دیگر نگران تأمین نظم و امنیت در پارکینگ مجتمع خود نباشید. با این سامانه می توانید مشکلات زیر را حل کنید:

 • ورود و خروج های پارکینگ مجتمع مسکونی خود را بطور اتوماتیک ثبت نمایید.
 • از ورود افراد غریبه به پارکینگ جلوگیری کنید.
 • تصویر ترددها را ثبت کنید و در صورت بروز مشکل بعداً استفاده نمایید.
 • ابزاری برای اخذ شارژ از ساکنینی که تأخیر در پرداخت دارند داشته باشید.
 • از ورود خودرو های اضافی و اشغال فضای پارکینگ همسایه ها جلوگیری کنید.
 • در صورت جابجایی ساکنین (بخصوص برای واحد های استیجاری)، دسترسی آنها را براحتی مدیریت کنید.
 • از مشکلات متعدد مربوط به حذف و اضافه کردن ریموت کنترل و خرابی یا باتری آنها خلاص شوید.

 

سامانه کنترل تردد پارکینگ فراگارد یک سامانه جامع کنترل تردد است که می تواند برای کاربری های مختلف پارکینگ مورد استفاده قرار بگیرد و به دلیل انعطاف بالا و امکانات فوق العاده آن به راحتی می تواند به سایر دستگاه ها متصل شود و انواع تنظیمات و قوانین تردد و دسترسی برای گروه های مختلف را  پیاده و اجرا کند. به همین سبب قادر خواهید بود از سیستم کنترل تردد پارکینگ خود بیشترین استفاده و بهره برداری را داشته باشید.

همچنین نرم افزار جامع فراگارد با داشتن ویژگی های فوق العاده ی مدیریتی، دریافت گزارش و تنظیمات حرفه ای و همچنین رابط کاربری جامع و آسان، شما را در کنترل و نظارت این سامانه گسترده یاری می کند و همه ی این سخت افزار ها و تردد ها را می توانید به صورت یک جا از طریق یک سرور اصلی مدیریت نمایید.

 

جهت تهیه سامانه کنترل تردد فراگارد برای مجتمع های مسکونی و انجام بازدید کارشناسی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 

شرکت فرافن سامانه آسیا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید