جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

چگونه با راهبند امنیت را افزایش دهیم

راهبند‌های بالابری خودرو

افزایش امنیت با راهبند

سیستم های مدیریت و حفظ امنیت پارکینگ ها در همه مکان ها بسیار اهمیت دارد و برای دستیابی به امنیت و مدیریت معمولا از سیستم های حفاظتی و امنیتی به عنوان راهبند استفاده می‌کنند.

راهبند معمولا همانند یک سر در ورودی یک مکان خاص به پارکینگ ها به عمل می کند و تردد ها را به محدود تر می نماید و باعث می شود امنیت در آن منطقه یا محدوده برقرار شود و فقط افرادی که مجاز هستند اجازه ورود به آن محدوده را داشته باشند.

راهبند ها پوششی برای محوطه ها هستند که می‌توانند ارزان ها قابل تغییر باشد راهبند را در اماکن مختلف به فروشگاه هتل‌ها ساختمان ‌های عمومی مسکونی پارکینگ های اقتصادی و عمومی اختصاصی و عمومی می توان استفاده کرد حتی در قسمتی از بزرگراه ها هم به عنوان ۱۰۰ عوارض از این راهبند ها استفاده می کند برای مکان هایی که سرپوشیده هستند .

این راهبند ها قابل استفاده هستند استفاده از راهبند هایی که اتوماتیک هستند بسیار مقرون به صرفه است.

زمانی که اتومبیل را به راهبند نزدیک می‌شود و بوم آن به سمت عمودی در می آید و خودرو می تواند حرکت کند زمانی که نگهبان تشخیص می دهد شخص اجازه ورود ندارد دکمه راهبند را می زند و به هم می فشرد و بسته خواهد شد.

برخی از راهبند ها دارای سنسورهای تشخیص مانع هستند در اتومبیل از زیر بازو و یا بومان حرکت نکرده است به صورت کامل بسته نمی شود و اجازه می دهد خودرو حرکت کند زمانی که از راه و هر سیستمی برای امکلن استفاده می شود.

امنیت آن منطقه بالاتر می رود و هر کسی اجازه ورود و تجاوز با آن محدود را ندارد وجود یک راهبند و یا هرگونه سیستم حفاظتی باعث می شود امنیت آن ساختمان یا مکان بالا برود و از لحاظ ارزش در درجه بالاتر قرار بگیرد .

از مزایای راهبند می توان بر بالا رفتن امنیت ترافیک اشاره کرد زمانی که اتومبیل ها قصد ورود به آن محدوده را دارند در درجه اول به صورت نامنظم در کنار یکدیگر قرار می گیرد که این مهم ترین دلیل برای کم کردن ترافیک است و بعد از آن راهبند به سرعت باعث می‌شود و دیگر وقفه ای برای ترافیک به وجود نمی‌آید و ماشین ها و آرام و با نظم می تواند حرکت کند امروزه مدار راهبند ها به گونه‌ای ساخته شده اند که بتوانند آنها را به انواع کنترل تردد هوشمند درب پارکینگ مجهز کنند.

سیستم های پلاک خوان و غیر بر روی آنها نصب می شود استفاده از این راهبندان در مکان هایی که شلوغ است باعث می شود حفظ امنیت و مدیریت منطقه بالا برود با کمک یک راهبندی که مجهز به سیستم هوشمند است تا به صورت کامل ثبت می شوند و در صورت لزوم می توانید و فیلم آن ها را چک کنید یک راهبند دارایی یکم به افقی است.

معمولا از آلومینیوم و بسیار محکم می باشد که می تواند همانند یک سد و مانع برای اتومبیل ها عمل کند در برخی از این راهبند های یک چراغ ال ای دی قرار دارد که در زمان نزدیک شدن خودرو به آن می تواند راننده تشخیص دهد که به ما نزدیک می ‌شود.

راهبند معمولا از یک پایه ثابت ساخته شده اند که در آن پایه گیربکس پیستون و موتور قرار می‌گیرد و دارای یک تیم متعلق حرکت استموتور ac که در محفظه ثابت قرار گرفته است به راحتی می تواند بوم را بلند کند زیرا بسیار پر قدرت است گیربکسی درون موتور وجود دارد در برابر فشار و گرما مقاوم می باشد به همین منظور می‌تواند در هر منطقه آب و هوایی قرار بگیرد انواع مختلف بازو بر روی آن قابل نصب است.

بازو بند های تاشو مستقیم نرده ‌ای هرکدام ویژگی‌ های خاص خود را دارند و مناسب برای هر منطقه خاص هستند بعضی از برند های راهبند بر روی بوم یا همان بازو در پشت و روی بوم نوار ال ای دی دارد که راهنمایان خوبی در زمان شب هستند و امکان را به راننده می دهند که دید در شب داشته باشند از بهترین مزیت راهبند ها این است که قابل اعتماد است و ترافیک را بخوبی کم می کند و می تواند با خیال راحت در مکان هایی که پارکینگ هایی که دارای این راهبند ها هستند.

ماشین را پارک کرده و یا در محل های شلوغ و پر رفت و آمد به راحتی می ‌توانند ترافیک را مدیریت کنند و هرگونه اتفاقات ناگوار مثل تجاوز و به حریم خصوصی و سرقت جلوگیری می شود با استفاده از آن افراد وجود دارد می تواند وارد آن محدوده شود این کار امنیت آن ناحیه را بالا می برد راهبند ها معمولا دارای مقاومت و دوام بسیار زیادی در برابر ضربه و سایش هستند

انواع راهبند

راهبند های بازویی جز پر کاربرد ترین و پر طرف دارترین راهببند ها هستند که به آن ها میل هم گفته می‌شود و معمولاً در ورودی پارکینگ آف از آن ها استفاده می شود این راهبند ها در برخی از مناطق به راهبند های پارکینگ معروف هستند این راهبند دارای  یک میله سبک و متحرک است که به واسطه یک سیستم محرک به حرکت در می آیند.

فرمان حرکت به واسطه مدار فرمان صورت می گیرد این مدار سیستم محرکه فرمان می دهد که باز و بسته شود نصب راهبند میله فقط چند جنبه هشداری و بازدارنده دارد و برای رانندگان را نمی تواند به صورت یک صد جدی عمل کند از دیگر راهبند هایی که وجود دارند راهبند های دفاعی هستند که همانند یک صفحه فولادی ضخیم است که از سمت زمین به بیرون می آید مقاومت بسیار خوبی دارند و برای حملات تروریستی و خراب کنند خرابکارانه و تا ورودی مراکز حساس نظامی و سیاسی مورد استفاده قرار می گیرد.

راهبندهای ستونی شبیه استوانه های فلزی هستند که در داخل زمین قرار دارند در حالت عادی استوانه ها بیرون می باشند ولی در زمان عبور و مرور این استان ها به داخل زمین فرو می روند و برای مکان های که اهداف تروریستی دارند و برای جلوگیری از این امر ساخته شده اند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *