جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

راهنمای خرید دستگاه کنترل تردد

راهنمای خرید دستگاه کنترل تردد

راهنمای خرید دستگاه کنترل تردد

سیستم های کنترل هوشمند برای تردد به دو صورت اجرایی قرار گرفتند این سیستم ها به صورت کنترل تردد آنلاین و کنترل تردد آفلاین در بازار موجود هستند دسترسی آفلاین نیاز به کامپیوتر و نرم افزار ندارد در این روش علمی تنظیمات برای دستگاه انجام می‌ شود و کنترل موانع توسط دستگاه‌ها انجام می‌گیرد این روش بیشتر برای کنترل و مدیریت کسب و کارهای کوچک و امانت و اماکنی که فقط نیاز به کنترل ورودی دارند استفاده می گردد .

ساختمان و اماکنی که بیشتر از یک ورودی دارد می تواند از کنترل تردد آفلاین استفاده کند اما کنترل هر دری ورودی مستقل از درب های دیگر هم قابل استفاده است اگر می خواهید مدیریت متمرکز ای برای ورودی های چندگانه‌ای محل کار یا زندگی تان داشته باشید باید از کنترل تردد های آنلاین استفاده کنیم.

در این روش تجهیزات کنترل تردد به واسطه این نرم افزار کنترل تردد و از طریق شبکه مدیریت شده و کنترل می‌شود بنابراین تمامی ورودی ها به صورت متمرکز و لحظه‌ای از یک مرکز کنترل ضبط می گردد سیستم کنترل تردد آنلاین امکانات بیشتری نسبت به آفلاین در اختیارتان قرار می دهد اما قیمت بیشتری هم دارد صرف نظر از هر روشی که در کنترل دسترسی استفاده می گردد عملکرد اصلی آنها در همه روش ها یکی است برگه دریافت مجوز ورود و دسترسی است سیستم کنترل تردد نیاز است که هویت و اعتبار فرد توسط دستگاه خوانده شده باشد.

این قرائت گر که به آن ریدر هم گفته می‌شود یک کارخانه ساده و یا یک دستگاه کنترل تردد هم میتواند باشد پس از تعیین هویت و اعتبار فرد سیگنالهای ارسال می‌شود و مسیر عبور و باز یا بسته خواهد بود بعد از ورود شخص آن بلافاصله به حالت مسدود برمی گردد و برای عبور نفر بعدی باید دوباره پروسه شناسایی و تایید شخص انجام شود به کار گرفتن سیستم های کنترل تردد مزیت ویژه دارد اولین تعاونی پرسنل موظف هستند.

در زمان ثبت تردد این کار را انجام بدهند و سیستم فقط به کارکنان اجازه ورود و تردد را در این مکان ها را  می دهد و فضای  کنترل و مدیریت کاملی را برای ورود و خروج کارکنان به وجود می‌آورد در رابطه در رابطه با جلوگیری از افراد متفرقه و غیر مجاز بدون کسب اجازه می توان یکی از مهم ترین مسائل باشد افرادی که همانند ارباب رجوع پیمانکار و یا میهمان هستند و خلاصه هر قشری به غیر از پرسنل سازمان باشد نباید بدون هماهنگی به داخل محوطه وارد شوند .

این افراد بعد از مراجعه به میز پذیرش و مسئولین مرتبط با انجام یکسری هماهنگی‌های لازم می توانند با صدور کارت و شناسایی احراز هویت موقت و  ورود را بگیرند.

بنابراین در این زمینه باید خیالتان راحت باشد که هیچ فردی بدون شناسایی و بدون اینکه احراز هویت شده باشد نمی‌تواند وارد آن محوطه گردد در اماکن و ساختمان های شخصی و قد افراد مجاز و شناسایی می شوند و می تواند وارد آن محدوده شود.

بنابراین در زمان خرید کنترل تردد و دستگاه های آن باید به این نکات توجه کنید که چه دستگاهی را برای چه محلی لازم دارید و چه انتظاراتی از یک دستگاه کنترل تردد دارید و در نهایت قیمت مدنظرتان را به فروشنده بگویید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند و بتوانید با توجه به بودجه‌ای که دارید محصولی متناسب با کارتان را خریداری کنید به طور کلی در هر ساختمان و منطقه می توان از این دستگاه ها استفاده کرد.

اما اماکنی که حساسیت بیشتری دارند معمولا دستگاه‌های که به لحاظ سیستم هوشمند خریداری می کنند مثلاً بخش مدیریت اتاق سرور آزمایشگاه انبار در شرکت و اتاق گاوصندوق در بانک ها مراکز سری که در اماکن نظامی و امنیتی هست از جمله نقاطی است که نباید در دسترس همگان قرار بگیرد سیستم کنترل تردد این امکان را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا این دسترسی ها را محدود کند.

می توان گفت از رایج ترین کاربرد های دستگاه های کنترل دسترسی در خواب و تجهیز درب اتاق هتل ها و اماکن اقامتی این سیستم ها است که در زمان کنترل اتاق ها به واسطه گری های فیزیکی و کنترل می‌شوند سیستم کنترل تردد برای هتل ها و امکانات بسیاری را برای تامین امنیت اتاق ها و لوازم وسیله مسافران تامین می کند.

در سیستم کنترل تردد هوشمند درب ها توسط دستگیره هوشمند و برخی از قفل های کنترلی امنیت برقرار می شود و تکثیر کلید های دیجیتالی تقریباً غیر ممکن است. پس از تعیین هویت و اعتبار فرد سیگنال های ارسال می‌شود و مسیر عبور و باز یا بسته خواهد بود بعد از ورود شخص آن بلافاصله به حالت مسدود برمیگردد و برای عبور نفر بعدی باید دوباره پروسه شناسایی و تایید شخص انجام شود

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *