کاربرد دستگاه کنترل تردد

کاربرد دستگاه کنترل تردد

کاربرد دستگاه کنترل تردد

امنیت یکی از چالش‌های زندگی بشر است که بسیار حائز اهمیت می باشد. امنیت محل زندگی و مکان هایی که در آنها تردد می شود مکان های عمومی محل کار می تواند از دغدغه هر انسانی باشد با توسعه جامعه و ظهور فناوری‌های جدید راهکارهای بسیار مطمئن به جهت بالا بردن امنیت در دسترس قرار گرفته است.

یکی از این راهکار ها استفاده از سیستم کنترل تردد با رید این دستگاه های کنترل تردد و تجهیزات ورودی برای زندگی خود و محل کار به این سیستم ها وصل می شود و امنیت بیشتری را رقم می‌زند سیستم کنترل تردد از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری است.

که ورود دسترسی افراد مختلف را به آنها مدیریت می‌کند و بیان ساده سیستم کنترل تردد تعیین می ‌نماید که چه افرادی و در چه مکانی می توانند به منطقه یا محل خاصی وارد شود تجهیزات کنترل تردد معمولاً در ورودی ‌های اماکن مختلف ساختمان ها قرار می گیرد .

و جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز امنیت بیشتری را برای افراد به ارمغان می آورد این سیستم با نام هایی مثل اکسس کنترل و کنترل دسترسی هم در میان مردم شناخته می شود در ادامه به عرضه سیستم کنترل تردد هوشمند می بند

اجزای سیستم کنترل تردد هوشمند

از تجهیزات مختلف در  جهت کنترل دسترسی آسانتر می توان استفاده کرد از مهمترین تجهیزاتی که مورد استفاده در سیستم های کنترل تردد دست و موانع فیزیکی آنها می باشد.

که در ورودی اماکن مختلف نصب می شوند و از ورود بدون اجازه و مجوز افراد در این مکان ها جلوگیری به عمل می آید از مهمترین موانع که در اکسس کنترل می توان آنها اشاره کرد.گ

گیت راه بند درب های مجهز به دستگیره و قفل برقی هستند دو بخش بسیار مهم در عکس کنترل و دستگاه کنترل تردد و نرم افزارهای آن وجود دارد .

در سیستم های متمرکز چندین نقطه کنترل می‌شود و می‌توان از تجهیزاتی مثل پنل یا برد مرکزی برای اکسس کنترل استفاده نمود تجهیزاتی مثل آنتن و تگ دوربین های پلاک خوان و نرم افزار های مرتبط با آنها در برخی از سیستم ها در پارکینگ کاربرد دارد.

دستگاه کنترل تردد چیست

دستگاه کنترل تردد دستگاه می باشد که با شناسایی و احراز هویت افراد سیگنال ‌های جهت باز شدن مسیرهای ورودی صادر می گردد در واقع دستگاه کنترل تردد دستگاه حضور و غیاب می باشد که در سیستم کنترل دسترسی به کار گرفته شده اند.

بسیاری از دستگاه های حضور و غیاب جدید امکاناتی مثل خروجی رله خروجی قفل پورت در آنها قرار دارد این امکانات دستگاه حضور و غیاب را به دستگاه کنترل تردد تبدیل می نماید.

شما با خرید یک دستگاه با این امکانات می توانید دو دستگاه خوب داشته باشید دستگاه حضور و غیاب دستگاه کنترل تردد از دستگاه خود در هر یک از دو بخش می توانید استفاده کنید و  می توانید دستگاه را به صورت مشترک در هر دو بخش به کار بگیرید.

توجه داشته باشید که علاوه بر دستگاه های حضور و غیاب که قابلیت عکس کنترل را دارند دستگاه های مختص کنترل تردد تمام تولید می‌شود .

که بیشتر کاربرد اکسس کنترل دارند البته از اطلاعات این دستگاه میتوان در بخش حضور و غیاب هم استفاده نموده و تمرکز اصلی آنها بر روی کنترل می باشد قیمت این دستگاه و در برابر دیگر دستگاه ها ارزان تر است بنابراین قبل از خرید دستگاه کنترل تردد از مرز این موارد را مد نظر داشته باشد

راهکار های احراز هویت در  کنترل

از تمام فناوری های که برای احراز هویت و در حضور و غیاب از آنها استفاده می شود می توان به جهت کنترل دسترسی هم از آنها استفاده کرد.

کارت رمز اثر انگشت قفل تشخیص چهره اسکن کف دست تشخیص عنبیه از فناوری هایی هستند که امروزه بر روی کنترل ها نصب می شود .

در سیستم های کنترل تردد به کار گرفته می‌شود کارت و رمز قدیمی ترین راهکار هایی هستند که در کنترل ها از آنها استفاده می شد .

علیرغم ظهور فناوری پیشرفته همچون بیومتریک که قیمتشان ارزان تر هست هنوز هم می تواند به تنهایی در کنار سایر روشها در دستگاه های کنترل تردد از آن ها استفاده شود.

امروزه دستگاه های تک عاملی روش های بی شماری را برای احراز هویت در اختیار قرار داده است و اگر برنامه برای مجموعه کاری یا محلی که در آن زندگی می کنید دارید .

از هر کدام از این فناوری ها استفاده نمایید اگر ساختمانی و مکانی که در آن زندگی می کنید یا مد نظر شما از اهمیت زیادی دارد می توانید از روش های ترکیبی هم استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای