ریدر های برد بلند UHF (آنتن برد بلندRFID)

ریدر برد بلند UHFپارکینگ

ریدر برد بلندUHF (آنتن برد بلندRFID)، از رایج‌ترین انواع ریدرهای RFID است که به منظور خواندن تگ‌ها RFID (کارتRFID) از فاصله دور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیست ریدرهای برد بلند شرکت فرافن سامانه آسیا:

ریدر برد بلند (آنتن برد بلند)RFID مدل UHF81

ریدربرد بلند(آنتن برد بلند)RFID مدل PK-UHF201

ریدربرد بلند(آنتن برد بلند)RFID مدل PK-UHF101

برای مشاهده محصولات کلیک کنید

این ریدر برد بلند UHF (آنتن برد بلند RFID) با استفاده از امواج UHF (فرکانس فوق‌العاده بالا)، کارت و تگ‌های UHF را شناسایی می‌کند. اما ریدر RFID انواع مختلفی دارد و می‌توان آن را بر اساس معیارهای مختلفی دسته‌بندی نمود:

فرکانس خطی و دایره ای ، آنتن های RFIDدسته‌ای از آنتن‌های RFID که دارای انتشار خطی هستند، دامنه، برد و نیروی بیشتری داشته و در نتیجه برای پوشش فاصله‌های دور (تا15متر) مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما در سمت دیگر آنتن‌های RFID با انتشار دایره‌ای قرار دارند که در مقایسه با آنتن‌های مدل انتشار خطی از دامنه، برد و نیروی کمتری برخوردار هستند؛ اما بر خلاف آنتن‌های انتشار خطی مشکل جهت‌گیری نداشته و قادر به قرائت تگ‌های RFID در تمامی جهات می‌باشند.

چگونگی کارکرد آنتن‌های برد بلند UHF (ریدر برد بلند RFID) پارکینگ

چگونگی کارکرد آنتن برد بلند پارکینگ ، انتن برد بلند پارکینگ ، انتن های برد بلند پارکینگ

از آنتن برد بلند RFID جهت هوشمندسازی پارکینگ استفاده می‌شود.بدین صورت که  با نصب این آنتن های UHF مقابل درب پارکینگ، با ورود یا خروج وسیله نقلیه،خواننده های RFID با فرکانس فوق العاده بالا (UHF) می توانند برچسب RFID شیشه جلو اتومبیل را تشخیص دهند.

این برچسب‌ها RFID قابل شناسایی از طریق ریدر برد بلند UHF (آنتن برد بلندRFID) سیستم پارکینگ می باشندو در صورتی که مجوز تردد پارکینگ را داشته باشند دستگاه کنترل تردد (کنترل دسترسی) متصل به آنتن RFID فرمان باز شدن را به راهبند صادر می نماید.

در صورت ورود اتومبیل بدون برچسب RFID به ورودی پارکینگ، خواننده فقدان برچسب RFID را حس کردهو خودرو را به عنوان موجودی غیر مجاز در نظر می گیرد. از این رو، راهبند ورودی پارکینگ باز نمی شود.

بسته به نوع خواننده ها و برچسب های RFID سیستم پارکینگ از یک یا چند راهبند استفاده می کند.

از راهبندهای منفرد معمولاً در مناطقی استفاده می شود که نیازی به حفاظت امنیت نیست و وسایل نقلیه با سرعت کم از آنجا عبور خواهند کرد.ممکن است در مناطق با امنیت بالا و یا مناطقی که ممکن است ورود با سرعت بالا انجام شود به چند راهبند نیاز باشد.

 

ویژگی ریدر برد بلند UHF (آنتن برد بلند RFID) پارکینگ:

ریدر برد بلند RFID ،انتن برد بلند UHF ، انتن برد بلند UHF (ریدر برد بلند RFID) ، سیستم پارکینگ

(نظیر: حق دسترسی، تاریخ انقضا، تعداد وسایل نقلیه مجاز در هر محل اقامت و بازه‌های زمانی مجاز برای حضور در پارکینگ)

 • مدیریت وسایل نقلیه مهمان در سیستم پارکینگ
 • محدوده قابل تنظیم خواندن از 2 متر تا 15متر در سیستم پارکینگ
 • عملکرد مستقل سیستم پارکینگ که الزامات اتصال شبکه و سرور را از بین می برد
 • ادغام با دستگاه های جانبی شامل سیگنال ها، چراغ ها و آژیرها

 

مزایای استفاده از ریدر برد بلند UHF (ریدر برد بلند RFID) در سیستم پارکینگ

ریدر برد بلند RFID ،انتن برد بلند UHF ، انتن برد بلند UHF (ریدر برد بلند RFID) ، سیستم پارکینگ

 • صرفه جویی در زمان
 • افزایش رضایت مشتری
 • بهبود استفاده از ظرفیت سیستم پارکینگ
 • ساده کردن ورود و خروج در سیستم پارکینگ
 • بهبود عملکرد کنترل تردد (کنترل دسترسی)
 • جلوگیری از دسترسی غیرمجاز و مداخله انسانی
 • از بین بردن خطوط انتظار و زمان صرف شده برای دستیابی به کارت خوان‌ها

 

 

 

 

 

لیست ریدرهای برد بلند شرکت فرافن سامانه آسیا:

ریدر برد بلند (آنتن برد بلند)RFID مدل UHF81

ریدربرد بلند(آنتن برد بلند)RFID مدل PK-UHF201

ریدربرد بلند(آنتن برد بلند)RFID مدل PK-UHF101

برای مشاهده محصولات کلیک کنید

 

روش پیکربندی آنتن و ریدر برد بلند تگ خوان RFID

ریدر برد بلند RFID ،انتن برد بلند UHF ، انتن برد بلند UHF (ریدر برد بلند RFID) ، سیستم پارکینگ ، تگ RFID ، تگ خوان

از اصلی ترین اقدامات قبل از نصب آنتن های برد بلند UHF (ریدر های برد بلند RFID) ساماندهی و مشخص کردن نوع خروجی مورد نیاز است. انواع خروجی در ریدر های برد بلند RFID (ریدر برد بلند UHF) به صورت:

 • Wiegand 26 ،Wiegand34
 • TCP/IP
 • RS485 ،RS232

میباشد که در ادامه به تفاوت های آن اشاره شده است.

یکی از پرکاربردترین خروجی آنتن های برد بلند و سایر ریدر های RFID ویگند (Wiegand) است که در اکثر اکسس کنترل ها (کنترل تردد) پورت ویگند (Wiegand) ورودی وجود دارد. ویگند یک استاندارد ارتباطی با برد محدود است که در تعداد بیت های ارسالی و دریافتی متفاوت موجود است. با اتصال ویگند (Wiegand) خروجی آنتن های برد بلند (آنتن های RFID) به ویگند (Wiegand) ورودی اکسس کنترل (کنترلر دسترسی) اطلاعات قراعت شده توسط ریدر به کنترلر منتقل می شود. قابل ذکر است آنتن های برد بلند RFID دارای فرکانس رادیویی در محدوده (865 تا 868) و (902 تا 928) مگاهرتز بوده، لذا باید تگ های با همین محدوده فرکانسی دارای استانداردهای مشابه مورد استفاده قرار گیرند. در بین بیت های مختلف ویگند (Wiegand)، ویگند 26 بیت (Wiegand 26 bit) و ویگند 34 بیت (Wiegand 34 bit) بیشترین کاربرد را دارند که هر دو در آنتن های برد بلند (آنتن های RFID) استفاده شده اند. در این بخش با طرح مثالی به شرح تفاوت آن پرداخته ایم:

همانطور که میدانید تگ های UHF دارای شماره 24 رقمی هستند. این ارقام  شامل چند بخش است که به طور کلی به سه بخش زیر تقسیم می شود:

  • سری
  • سریال
  • بیت پریتی

در آنتن های برد بلند باید تنظیماتی انجام داد و مشخص کرد تا با مشاهده یک تگ UHF  کدام قسمت از ارقام را با استفاده ازاستاندارد های ویگند (Wiegand) تبدیل و برای اکسس کنترل (کنترل دسترسی) ارسال کند.

لازم به ذکر است این تنظیمات به طور پیش فرض در آنتن های برد بلند UHF (آنتن های RFID) انجام نشده و نیاز به تنظیم وجود دارد.

  •  
 • از آنتن برد بلند RFID جهت هوشمندسازی پارکینگ استفاده می‌شود. بدین صورت که  با نصب این آنتن های UHF مقابل درب پارکینگ، با ورود یا خروج وسیله نقلیه، خواننده های RFID با فرکانس فوق العاده بالا (UHF) می توانند برچسب RFID شیشه جلو اتومبیل را تشخیص دهند. این برچسب‌ها RFID قابل شناسایی از طریق ریدر برد بلند UHF (آنتن برد بلندRFID) سیستم پارکینگ می باشندRS485 وRS232

اغلب ریدرهای برد بلند RFID (انتن برد بلند UHF) قابلیت ارسال اطلاعات خوانده شده را به صورت سریالی دارند که این خروجی به دو فرمت RS485 و RS232 در اختیار کاربر قرار میگرد . از ارتباط سریال معمولا برای ارتباط باکامپیوتر برای دریافت اطلاعات تگ ها و کارت های RFID و یا تغییر تنظیمات ریدر استفاده می گردد ولی بعضی از کنترلرها نیز از این ارتباط  برای دریافت اطلاعات ریدرها بهره می برند.اکثر آنتن های برد بلند (آنتن های RFID) به این نوع درگاه سریالی مجهز هستند.

 • TCP/IP ، ریدر برد بلند UHFTCP/IP :

ارتباط شبکه TCP/IP معمولا بصورت آپشن در بعضی از انواع ریدرهای برد بلند RFID (انتن برد بلند UHF) وجود داشته

و معمولا در پروژه هایی که اطلاعات توسط نرم افزار مورد پردازش قرار میگیرد بیشتر استفاده می شود.

 

تنظیم آنتن UHF (ریدر UHF) پگاسوس 

به دلیل الزام انجام تنظیمات روی آنتن های UHF قبل از نصب به شرح انجام آن پرداخته ایم:

تنظیمات آنتن پگاسوس (ریدر UHF)

در آنتن UHF برد بلند پگاسوس برای اتصالات دیتا باید سیم آبی کم رنگ برای (D0) و آبی کمرنگ را برای (ِD1) در نظر گرفت. برای شروع ابتدا باید آنتن UHF پگاسوس را از طریق پورت سریال RS232 یا از طریق پورت Lan به کامپیوتر متصل کرد. باید توجه کرد برای تنظیم آنتن UHF (ریدر برد بلند RFID) باید پاور و تغذیه متصل شده باشد.

اگر از طریق پورت سریال اتصال برقرار شده باشد باید از گزینه com برای برقراری ارتباط استفاده کرد. در این حالت گزینه های قسمت com را تکمیل کرده و Open Com را بفشارید.

اگر اتصال از طریق پورت Lan  برقرار شده باشد باید گزینه برقراری ارتباط را در قسمت Communication روی TCP/IP قرار داددر این حالت قسمت های مربوط به TCP/IP را با توجه  به مدل آنتنUHF کامل کرده و در نهایت Open Net را بفشارید.

نقشه سیم کشی آنتن تگ خوان برد بلند (ریدر برد بلند UHF)

آنتن های برد بلند UHF به تنهایی توانایی باز  کردن درب را به دلیل اینکه خروجی آنتن تگ خوان دیتا بوده و از استاندارد ویگند(Wiegand 26) بیت و 34 بیت پیروی میکند، ندارند. در همین جهت به یک کنترلر احتیاج است .این کنترلر ها اغلب اکسس کنترل (کنترل دسترسی) و ریدر هایی هستند که دارای پورت ویگند (Wiegand) اند.

 

 

 

 

 

نقشه سیم بندی انتن RFID

شرح سیم کشی آنتن تگ خوان به کنترلر و درب باز کن :

در حالت اساندارد ویگند (Wiegand) رنگبندی سیم ها خروجی آنتن مانند شکل زیر است، ولی در برخی آنتن های UHF (ریدر برد بلند RFID) ممکن است رنگبندی ها متفاوت باشد به همین دلیل جهت اطمینان بیشتر حتما لیبل موجود را پیشتر چک کنید.

   • رنگ آبی روشن (D0)
   • رنگ آبی (D1)

میباشد .

برای برقراری ارتباط بین کنترلر و آنتن باید GND (منفی) آنتن و GND کنترلر به هم متصل و یکی شوند . در غیر این صورت با اختلال مواجه میشوید.

در اکثر اکسس کنترل (کنترل دسترسی) ها نام کانکتور های ویگند با نام های WIN0 ،WIN1 یا D0 ،D1 بیان میشود همینطور از رله آزاد NO و COM برای اتصال فرمان انواع سیستم های درب بازکن استفاده میشود .

تغذیه آنتن تگ خوان بلند برد
طبق مشخصات دستگاه و استفاده از آداپتور 9 ولت یا 12 ولت باید توجه داشت به دلیل افت جریان و ولتاژ و ایجاد اختلال در عملکرد آنتن تگ خوان بلند برد ، فاصله آداپتور با آنتن نباید بیشتر از 5 تا 7 متر باشد. در غیر این صورت آنتن درست کارنکرده وممکن است برد موثر آن بشدت کاهش یابد و یا اختلالاتی در دریافت اطلاعات بوجود آید. در این مواقع باید آداپتور را نزدیک آنتن تگ خوان بلند برد قرار داد.

توجه داشته باشید که از استفاده از آداپتور هایی که ولتاژ بالای 12 ولت ارسال کرده و در اصل سوییچینک نیستند خودداری کرده تا از صدمات وارده به آنتن UHF جلوگیری کنید.

ولتاژ آنتن تگ خوان بلند برد باید دقیقا همان ولتاژ قید شده در مشخصات باشد.

 

قیمت ریدر های برد بلند UHF (آنتن برد بلندRFID)

زمان خرید  ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) مسائل مختلفی را باید مد نظر بگیریم  تا بتوانیم نیاز درست خود را متوجه شویم و انتخاب درستی در هنگام خرید  ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلند) راداشته باشیم .

در امتداد این مقاله  به توصیف چندی از مورد های مهم هنگام خرید ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID)خواهیم پرداخت .

 

عوامل نتیجه بخش در قیمت گذاری ریدر های برد بلند UHF (آنتن برد بلندRFID)

قیمت ریدر های برد بلند ، آنتن برد بلند ، ریدر های UHF ، انتن برد بلند

1.سازنده ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID)

2.ماژولهای ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID)

3.خروجی های ارتباطی مثل usb یا شبکه و ….
4.اکتیو بودن یا پسیو بودن ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID)

5.فاصله شناسایی تا چند متر امکان خواندن تگ را دارد

6.پایدار ی در مقابل گرما، نفوذ آب، گرد و خاک

7. مدت زمان گارانتی

8.خدمات پشتیبانی

 

لیست ریدرهای برد بلند شرکت فرافن سامانه آسیا:

ریدر برد بلند (آنتن برد بلند)RFID مدل UHF81

ریدربرد بلند(آنتن برد بلند)RFID مدل PK-UHF201

ریدربرد بلند(آنتن برد بلند)RFID مدل PK-UHF101

برای مشاهده محصولات فرافن سامانه اسیا کلیک کنید

 

 

بررسی قیمت ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلند)

1- شرکت های مختلفی از ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) در ایران فعالیت می کنند، که بسته به کشور سازنده اثر بخشی در  قیمت ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) را  دارند از این دست شرکت ها می توان به: ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلند) pongee ،ZKteco ،Pegasus و…

2- ماژولهای ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID): ماژول بی سیم، ماژول اکسس کنترل (کنترل دسترسی )، شبکه ، و….

3- خروجی های ارتباطی همانند: USB ،RS232 ،Wiegand ،TCP/IP و…

4- اکتیو بودن یا پسیو بودن ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID)

   • ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) اکتیو

همانگونه که از اسم  این ریدر ها  معلوم است، قسمتی  از این سامانه  همیشه در حال کار کردن  هستند.

در سامانه  های Active RFID، تگ های uhf در داخل خود، ارسال کننده  ومنبع برقی  مختص خود را دارند.

ریدر برد بلند پسیو و اکتیو ، ریدر برد بلند اکتیو ، ریدر برد بلند پسیو ، ریدر برد بلند active ، ریدر برد بلند passive

این منبع برقی  یک باتری است که در داخل تگ های uhf  قرار دارد.

   • ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) پسیو

در سامانه های Passive RFID، ریدر uhf  و انتن  uhf امواج uhf  را به تگ RFID  میفرستند و در ادامه تگ uhf از امواج  منتقل شده برای روشن شدن استفاده می کند و انرژی و اطلاعات خود را به سمت ریدرuhf  و انتن uhf  انعکاس می دهد.مسلما قیمت در ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) اکتیو به علت دارا بودن منبع تغذیه مجزا در تگ های uhf بالاتر خواهد بود.

5- فاصله شناسایی تا چند متر امکان خواندن تگ را دارد

ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) امکان شناسایی تگ های برچسبی را از فاصله یک متر تا 20 متر

و در بعضی موارد بالاتر را هم دارا میباشدند اما به طور کلی ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) به چند مدل 3 تا 6 متر و 6تا 12 متر و بالاتر تقسیم میشوند که با توجه به نوع تقسیم بندی قیمت هر کدام متفاوت خواهد بود . و شما میبایستی با توجه به نیاز خود هر کدام از این ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) را انتخاب نمایید.

 

 

6- پایدار ی در مقابل گرما، نفوذ آب، گرد و خاک

درجه حفاظت جهانی را در زبان انگلیسی International Protection Rating مینامند که به اختصار IP نوشته می شود،

IP یک استاندارد جهانی برای مشخص کردن  درجه حفاظتی سیستم های الکترونیکی است. این استاندارد،

اطلاعات بیشتری را درباره میزان حفاظتی یک وسیله نسبت به وسایل همانند آن می دهد را فقط نشان می دهد، این سیستم ضد آب است. قابل ذکر است دو رقمی که بعد از عبارت IP می آیند، شماره اول نشان دهنده میزان حفاظت در برابر نفوذ اجسام جامد است و رقم دوم، نشان دهنده میزان حفاظت در برابر ورود مایعات است.

توجه داشته باشید اگر پس از عبارت IP، علامت X  باشد، به این معناست این سیستم هیچ درجه ای از حفاظت های آی پی را ندارد.

 

درجه حفاظت جهانی IP65 ،IP54 و IP66

ریدر برد بلند RFID ، انتن برد بلند UHF ، سیستم پارکینگ ، IP65

درجه حفاظت جهانی IP65 ،IP54 و IP66، انواع استانداردهای مربوط به ریدر های برد بلند UHF (آنتن برد بلندRFID) هستند.

وقتی شما ریدر های برد بلند UHF (آنتن برد بلندRFID) یا تجهیزات امنیتی برای سیستم های نظارت خارجی (بیرونی)را می بینید، ممکن است روی آنها برچسب هایی را مشاهده کنید که شامل کدهایی مانند IP66 ،IP54 یا غیره هستند. توجه داشته باشید که عبارت IP با آدرس IP متفاوت است و در اینجا آی پی به همراه شماره ی درج شده همراه آن درباره درجه حفاظتی آن دوربین یا سیستم است.

با توجه به محل نصب ریدر های برد بلند UHF (آنتن برد بلندRFID) نوع درجه ی حفاظتی ان مشخص و در ادامه قیمت ریدر های برد بلند UHF (آنتن برد بلندRFID) مشخص خواهد شد .

 

7- گارانتی:

گارانتی ریدر برد بلند RFID ،گارانتی انتن برد بلند UHF ، قیمت ریدر برد بلند RFID ،قیمت انتن برد بلند UHF ، سیستم پارکینگ

گارانتی بااعتبار ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) میتواند از با اهمیت ترین مشخصه های انتخاب ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) باشد.

گارانتی با اصالت و زرین  ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID)  فرافن سامانه آسیا یکی از با اصالت ترین و با اعتبار ترین گارانتی ها در ایران می باشد.

 

 

8- خدمات پس از فروش:

ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) به علت خاص بودن نوع صنعت آن و امنیتی بودن آن متخصصان زیادی را دارا نمیباشد پس خدمات پس از فروش بسیار میتواند اثر گذار و مهم در بحث قیمت گذاری روی ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) باشد .

شرکت فرافن سامانه آسیا خدمات ده ساله ی پس از فروش برای ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID)ارائه مینماید .

برای مشاوره خرید رایگان  و قیمت ریدر های برد بلند uhf (آنتن برد بلندRFID) حتما با ما تماس بگیرید.

 

 

 

لیست ریدرهای برد بلند شرکت فرافن سامانه آسیا:

ریدر برد بلند (آنتن برد بلند)RFID مدل UHF81

ریدربرد بلند(آنتن برد بلند)RFID مدل PK-UHF201

ریدربرد بلند(آنتن برد بلند)RFID مدل PK-UHF101

برای مشاهده محصولات فرافن سامانه اسیا کلیک کنید