جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

راهبند هیدرولیکی چیست؟

راهبند هیدرولیکی

یکی از بهترین راهبند های کنترل تردد اداره سیستم راهبند هیدرولیکی هستند که به اختصار به آنها راهبند هیدرولیک می گویند سیستم های محرک در این نوع از راهبند به صورت یک موتور الکتریکی محفظه روغن سیلندر هیدرولیک پمپ روغن است در راهبند هیدرولیکی موتور روشن میشود پمپ روغن به حرکت می آید و از این رو روغن با فشار بالا از مخازن تحلیل می شود و وارد سیلندر هیدرولیکی می گردد.

پیستون ها با ورود و خروج روغن به سمت بالا و پایین حرکت می کند انتهای ان پیستون به کمک اهرم بندی و میله راهبند از مرکز به شفت متصل می گردد از این رو حرکت پیستون در درون سیلندر هیدرولیک راه انتقال پیدا می کند و نیروی لازم برای حرکت آنها فراهم خواهد شد.

نحوه حرکت راهبند های هیدرولیکی به شکل است که نسبت قدرت و سرعت شفت موتور از طریق وارد شدن نیروی خروجی وارد یک جعبه دنده یا همان گیربکس تنظیم می شود و مرکز دوران میله که دارای یک سوراخ دنده هست به شفت خروجی جعبه تند متصل می‌گردد و همین زنجیره انتقال قدرت کامل می‌شود و نیروی محرک به میله راهبند انتقال پیدا می کند.

راهبند های هیدرولیکی نوع از راهبند های محرک هستند که کاربردهای خاص خود را دارند و بیش از ۵۰ سال است که در ایران مورد استفاده قرار می گیرد این نوع از راهبردها امنیت و اطمینان بیشتری را به ساکنین آن منطقه مورد نظر می‌دهد.

راهبند های اتومات کیفیت بالایی دارند و همین موضوع باعث شده است تا مشتریان زیادی را ترغیب به خرید کنند راهبند های هیدرولیکی دارای ظاهری زیبا هستند استحکام بدنه آنها بسیار زیاد است از محصولات ضد خش و دارای استاندارد جهانی در بدنه آنها به کار برده شده است.

این استاندارد نشان دهنده نسبی در غیر محصول در شرایط سخت آب و هوایی هم هست که دلیل آن مقاومت آن در برابر روغن آب گرد و غبار می باشد که با خرید این راهبند ها از لوازم جانبی هم در برخی از موارد می‌توان بهره مند شوید.

همانطور که گفته شد راهبند ها از اصلی ترین تجهیزات حراستی و حفاظتی به حساب می آیند که برای کنترل ترافیک تردد ورود و خروج افراد در یک مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد راهبند هایی که دارای مکانیسم یکسانی هستند.

ولی تفاوت های جزئی با هم دارند مثل راهبند های میله ای که به راهبنده الکترومکانیکی هم شناخته می‌شود این راهبند ها در زمان ورود و خروج مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید راهبند هیدرولیکی

راهبند هیدرولیکی به به عنوان راهبند و تردد نامحدود شناخته می‌شود، بسیار پرکاربرد است دارای موتور الکتریکی است.

تجهیزات دیگری هم دارد برای استفاده از راهبند هیدرولیکی در ابتدا باید موتور آن روشن شود و در نهایت با وارد شدن روغن به سیلندر و خارج شدن آن به سمت بالا و پایین حرکت کند.

راه اندازی یک هیدرولیکی دارای اعضای سیلندر پیستون پیچ تخلیه هوا منبع تغذیه شیلنگ های اتصال مدار فرمان الکترونیک واحد هیدرولیکی خود شامل موتور پمپ مخزن و روغن میشود.

این راهبند های مکانیکی قیمت بسیار کمی نسبت به سایرین دارد در مکان هایی که عبور و مرور ماشین ها بیشتر است استفاده قرار می‌گیرد ولتاژ منبع تغذیه این راهبردها ۲۴۰ ولت به ۲۲۰ ولت می باشد منبعی که توانایی تغذیه ۲۴ ولت را دارد.

در مواقع ضروری مثل قطع برق هم بتوانند از آن استفاده کنید و دچار اختلال نشود این  ظرافت و کیفیت بسیار بالایی دارد و قابلیت رقابت با سایر راهبند ها را دارا می باشد.

از راهبند های هیدرولیکی برای مکان هایی که تجهیزات حراست مور دنیاز است، استفاده می شود.

مکان هایی مثل پارکینگ های مجتمع های تجاری بزرگ پارک های مهم موزه ها از راهبند هیدرولیک استفاده می‌کنند در زمان استفاده از راهبند هیدرولیکی نیاز به نیروی کنترل کننده نیست.

حتما قبل از خرید در مورد أنواع راهبند ها اطلاع کامل داشته باشید برای مطالعه دقیق تر میتوانید راهنمای خرید راهبند شرکت فرافن سامانه آسیا را مطالعه کنید .شرکت فرافن سامانه آسیا یک شرکت سهامی خاص است که توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف در رشته های مهندسی برق و کامپیوتر در سال ۱۳۸۳ تأسیس و با توجه به نیاز بازار، فعالیت خود را در زمینه کنترل تردد یا کنترل دسترسی (اکسس کنترل) آغاز نمود.

فرافن سامانه آسیا عرضه کننده مدرن ترین و با کیفیت ترین تجهیزات کنترل تردد (اکسس کنترل) شامل انواع کنترلر، ریدرهای RFID (ریدر برد بلند)، تجهیزات شناسایی بیومتریک همچون تشخیص اثر انگشت، چهره و شبکیه و انواع سیلندرهای دیجیتالی، سیستم پلاک خوان و نرم افزار جامع کنترل تردد (اکسس کنترل) می باشد.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *