فرافن سامانه آسیا نماینده انحصاری پگاسوس تایوان (Pegasus) و تولید کننده ی سیستم های کنترل تردد ( کنترل دسترسی ) RFID ، سیستم کنترل تردد(کنترل دسترسی) پارکینگ rfid خود را با استفاده از تجهیزات کنترل تردد(کنترل دسترسی) این شرکت ارائه می نماید. Pegasus از برندهای برتر آسیایی در زمینه کنترل تردد (کنترل دسترسی) بوده و برای کنترل تردد(کنترل دسترسی) پارکینگ rfid ریدرهای برد بلند UHF (آنتن برد بلند) rfid با کنترلرهای تردد (اکسس کنترل ) پیشرفته خود را پیشنهاد می نماید. سخت افزار کنترل تردد(اکسس کنترل ) مطمئن و کارا به همراه یک نرم افزار کنترل تردد پارکینگ RFID ساده بسیاری از نیازمندیهای یک سیستم کنترل تردد (کنترل دسترسی) پارکینگ rfid را برای سازمانهای کوچک و مجتمع های مسکونی پاسخگو است.

لیست محصولات مرتبط شرکت فرافن سامانه آسیا

 

با توجه به اینکه نکته که امروزه مدیریت پارکینگ از اهمیت بالایی برخوردار است و همچنین استفاده از نیروی انسانی با خطا و مشکلاتی همراه است ، استفاده از سیستم های مدیریت هوشمند پارکینگ ، جهت کنترل تردد و ثبت ورود و خروج و … جهت مدیریت پارکینگ پیشنهاد میشود.

از مزیت های این سیستم مدیریت هوشمند میتوان به کاهش اتلاف وقت خودرو ها ، حذف نسبی نیروی انسانی ، گزارش گیری از تردد های انجام شده ، نظارت و مدیریت بهتر و … اشاره کرد .

طرز کار این سیستم مدیریت پارکینگ به گونه ای است که یک ریدر برد بلند rfid ( انتن برد بلند uhf) جلوی درب ورودی به گونه ای نصب میشود که هنگام ورود ، خودرو مستقیما جلوی آن قرار گیرد . این ریدر توسط کابل به دستگاه کنترل تردد (کنترل دسترسی) یا همان اکسس کنترل متصل میشود و این دستگاه نیز توسط کابلی دیگر به درب اتوماتیک یا راهبند متصل خواهد شد .

هنگام ورود خودرو ، انتن برد بلند uhf فرکانس موجود روی تگ rfid که بر روی شیشه ماشین نصب است ، خوانده و اطلاعات را به دستگاه کارتخوان میدهد ، اگر این کد قبلا برای دستگاه کنترل تردد تعریف شده باشد دستگاه فرمان باز شدن درب را به رله فرستاده و درب برای ورود به پارکینگ باز میشود.

فرایند خروج از پارکینگ هم به همین صورت انجام میشود ولی نکته قابل ذکر این است که برای خروچ باید از یک ریدر rfid و کارتخوان دیگر اسفاده کرد.

 

پیشنهاد میگردد ، جهت انتخاب دقیق و درست ریدر های برد بلند (آنتن های برد بلند) و اطلاع از قیمت ریدر های برد بلندUHF (آنتن های برد بلند RFID) مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

راهنمای شناخت و انتخاب ریدر های برد بلند و راهنمای قیمت ریدر های برد بلند

 

 

آنتن های برد بلند RFID یا سیستم پلاک خوان ؟

استفاده از سیستم های پلاک خوان به جهت اینکه شناسایی آن ها بر اساس تصویربرداری از پلاک خودرو میباشد دارای خطاهایی است ، به طور مثال اگر پلاک خودرو کثیف یا به هر دلیل مخدوش باشد فرایند شناسایی خودرو جهت مدیریت پارکینگ با مشکل رو به رو خواهد شد. همچنین به دلیل وابسته بودن سیستم به دوربین های مداربسته و امکان عکس برداری با وضوح پایین نیز امکان ثبت پلاک اشتباه و ایجاد اختلال در روند مدیریت پارکینگ نیز وجود دارد.

قابل ذکر است در فصل زمستان که پلاک خودرو ها به دلیل سرما و آبگرفتگی معابر اغلب کثیف و گلی هسند امکان ایجاد اختلال های گفه شده به مراتب بیشتر میشود.

 

 

آنتن برد بلند RFID ، سیستم پلاک خوان

 

ریدرهای برد بلند UHF (آنتن برد بلند ) RFID

PK-UHF201 و PK-UHF101 و UHF81 ریدرهای برد بلند UHF (آنتن برد بلند) rfid ایده آل برای کنترل تردد (کنترل دسترسی) خودرو می باشند. این ریدرهای برد بلند UHF (آنتن برد بلند) rfid امکان خواندن و نوشتن تگهای rfid پسیو UHF را فراهم می آورد. پشتیبانی از تگهای rfid پسیو (بدون باطری) و امکان تنظیم فاصله خواندن تگ های rfid از 3 تا 15 متر و امکان نصب در فضای باز، کاربر را از استفاده از ریموت کنترل ها و مشکلات متعدد آنها بی نیاز کرده و در مبادی پر تردد علاوه بر خودکار نمودن باز شدن درب های پارکینگی یا راهبند و ثبت ترددها، صرفه جویی قابل ملاحظه ای نیز در هزینه های پارکینگ به همراه خواهد داشت.

 

ریدر برد بلند UHF ، آنتن برد بلندRFID

 

محصولات مرتبط شرکت فرافن سامانه آسیا

 

 

کنترلر های تردد (اکسس کنترل ها) RFID

برای مدیریت و کنترل تردد (کنترل دسترسی) پارکینگ با ریدرهای برد بلند UHF (آنتن برد بلند) rfid می توان از کنترلر(اکسس کنترل) PC-6750 (دارای دو پورت ریدر rfid) و یا سایر کنترلرهای (اکسس کنترل های ) پگاسوس همچون PP-85, PP-87, PP-6750, PP3702 استفاده نمود. این کنترلر ها(اکسس کنترل ها ) توانایی پردازش داشته و کارکرد سامانه مدیریت پارکینگ rfid، بدون وجود یک کامپیوتر دائم روشن را تضمین می نماید و امکانات زیر را فراهم می آورند.
• مدیریت تگ های rfid مجاز (حذف، اضافه و استعلام)
• ثبت زمان تردد ها با امکان گزارشگیری از نرم افزار مدیریت پارکینگ
• تعریف زمانبندی برای تردد (مثلاً منع تردد در ایام تعطیل)
• تعریف تاریخ اعتبار و انقضاء برای تگ های rfid
• جلوگیری از ورود مجدد با استفاده از یک تگ rfid مجاز
• امکان کنترل چند مسیر با اضافه کردن ماژول رله در ریدرهای برد بلند UHF (آنتن برد بلند) rfid

 

کنترلر های RFID ، کنترلر (اکسس کنترل) ، کنترلر های تردد

 

محصولات مرتبط شرکت فرافن سامانه آسیا

 

 

یکی دیگر از کنترلر ها (اکسس کنترل ) ی پر طرفدار دستگاه کنترل تردد ( کنترل دسترسی ) fg-16 میباشد

این دستگاه کنترل تردد (اکسس کنترل ) با دارا بودن دو وردی ویگند (wiegand) امکان اتصال دو ریدر برد بلند UHF (آنتن برد بلند) rfid را مهیا میکند که میتواند از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه باشد ، همچنین این دستگاه کنترل تردد (اکسس کنترل) با دارا بودن صفحه نمایشگر و پشتیبانی از زبان فارسی کار تعریف تگ های RFID را بسیار راحت نموده و به صورت کامل مستقل و بدون نیاز به کامپیوتر میتوان تگ های RFID را در آن تعریف نمود . همچنین این دستگاه کنترل تردد ( اکسس کنترل ) با دارا بودن پورت شبکه امکان اتصال به نرم افزار مدیریت پارکینگ RFID را امکان پذیر نموده است .

FG-16 ، دستگاه کنترل تردد (کنترل دسترسی) FG-16 ، انتن برد بلند ، ریدر برد بند ، انتن برد بلند rfid

دستگاه کنترل تردد GF-16

تگ های RFID بدون باتری

در سیستم مدیریت پارکینگ rfid مبتنی بر ریدرهای برد بلند UHF (آنتن برد بلند) rfid از تگ های rfid پسیو (بدون باتری) مادام العمر برای شناسایی استفاده می شود که مزایای زیر را در بر دارد:
• عدم نیاز به تعویض باتری و کاهش هزینه های نگهداری
• قیمت تگ rfid بسیار ناچیز است نسبت به ریموت کنترل • حذف خرابی های ناشی از زمین خوردن یا خرابی باتری و یا گم شدن ریموت کنترل • الصاق تگ rfid بصورت برچسب rfid به خودرو و عدم امکان استفاده غیر مجاز از تگ rfid
• امکان استفاده از کارتهای rfid چند منظوره (کارت حضور و غیاب rfid + کارت پارکینگ rfid )

تگ RFID ، تگ خوان ، RFID TAG ، انتن برد بلند ، مدیریت پارکینگ ، کنترل تردد خودرو ، ریدر UHF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

موارد کاربرد

 • مدیریت پارکینگ rfid صنایع و کارخانجاتموارد کاربرد RFID ، کنترل تردد ، کنترل تردد (کنترل دسترسی)
 • مدیریت پارکینگ rfid بانکها و موسسات مالی
 • مدیریت پارکینگ rfid بیمارستانها و مراکز درمانی
 • مدیریت پارکینگ rfid مجتمع های تجاری و اداری
 • مدیریت پارکینگ rfid مجموعه های فرهنگی و ورزشی
 • مدیریت پارکینگ rfid مجتمع ها و شهرک های مسکونی
 • مدیریت پارکینگ rfid شرکت ها و سازمانهای دولتی و خصوصی

 

 

 

مزایای استفاده از سیستم کنترل مدیریت پارکینگ rfid پارکینگ UHF

 • عدم نیازمندی به ریموت کنترل ها
 • کاهش خطای انسانی در کنترل و ثبت ترددها در مدیریت 10 Benefits of a Smart Parking Solution Plasmaپارکینگ rfid
 • راحتی و آسایش با کنترل و ثبت اتوماتیک تردد در مدیریت پارکینگ rfid
 • مدیریت ترددها با حذف، اضافه و زمانبندی مجوزها در مدیریت پارکینگ rfid
 • افزایش امنیت و بهره وری با ثبت اتوماتیک ترددها در مدیریت پارکینگ rfid
 • قابلیت افزایش امکانات مطابق نیازهای خاص یک سازمان در مدیریت پارکینگ rfid
 • حذف هزینه بکارگیری نیروی انسانی در کنترل و ثبت تردد در مدیریت پارکینگ rfid
 • مدیریت مرکزی سیستم توسط نرم افزار و تهیه گزارشات متنوع در مدیریت پارکینگ rfid
 • تشخیص و شناسایی خودرو از دور و در نتیجه عدم نیاز به توقف جهت باز یا بسته شدن درب ورود
 • مدیریت اخذ شارژ از ساکنین با اعمال محدودیت های تردد برای مصارف مسکونی در مدیریت پارکینگ rfid

 

 

 

 

در انتها پیشنهاد میگردد ، جهت انتخاب دقیق و درست ریدر های برد بلند (آنتن های برد بلند) و اطلاع از قیمت ریدر های برد بلندUHF (آنتن های برد بلند RFID) مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

راهنمای شناخت و انتخاب ریدر های برد بلند و راهنمای قیمت ریدر های برد بلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *